Firmowa strona internetowa

Dlaczego warto mieć stronę internetową? 

W czasach, gdy podstawowym źródłem pozyskiwania informacji jest internet, chyba nikogo nie trzeba przekonywać o konieczności posiadania strony www swojej firmy. Własna witryna to świetne narzędzie komunikacji z klientem, marketingu i sprzedaży. Jeśli będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad, strona przyniesie same korzyści.

Co koniecznie powinno znaleźć się na stronie? 

Warto zadbać o aspekt informacyjny naszej witryny internetowej. Koniecznie zamieśćmy na niej dane kontaktowe firmy – adres, e-mail, numer telefonu, mapkę ze wskazówkami, jak do nas dojechać. Dodatkowo postarajmy się o zaplecze tekstowe. Są to treści, dzięki którym klient pozostanie na stronie dłużej, przeglądając ciekawe informacje. Nie bez znaczenia są też szczegóły naszej działalności – firmowa strona www to nasza wizytówka. Przedstawmy więc i opiszmy kluczowych pracowników, profil firmy, pochwalmy się ważnymi klientami, z którymi współpracujemy.

Oprócz tekstu oczywiście równie ważny jest wygląd i funkcjonalność strony www. Osoba, która nam ją zaprojektuje, powinna zadbać o to, by odwiedzający stronę potrafili łatwo znaleźć to, czego szukają. Intuicyjność jest tutaj najważniejsza. Dlatego najlepsze będzie widoczne menu z kategoriami nazwanymi prosto – na przykład: „O firmie”, „Kontakt”, „Nasi klienci”, „Oferta”. Co poza tym? Ważne, by layout strony wyglądał profesjonalnie, z dobrze dobraną kolorystyką i krojami pisma. Interesującym elementem może być grafika wektorowa, gify, animacje, dobrej jakości zdjęcia. Z ilością dodatków nie można jednak przesadzić – nieumiejętnie zastosowane mogą spowolnić działanie strony.

Strony internetowe ceny

Możemy spróbować postawić stronę samodzielnie, jednak najlepiej będzie skorzystać z usług doświadczonego projektanta, dla którego tworzenie stron www jest codzienną pracą. Zyskamy profesjonalnie przygotowany projekt, dzięki któremu nasza firma zyska renomę wśród klientów i konkurencji.

Koszty takiej usługi znacząco różnią się w zależności od doświadczenia i umiejętności projektanta, miasta w którym mieszkamy (w Warszawie będzie drożej) czy stopnia złożoności strony, którą sobie wymarzyliśmy. Skontaktujmy się z kilkoma firmami, które oferują tworzenie witryn internetowych, z prośbą o wycenę. Tworzenie stron www zdecydowanie warto oddać w ręce specjalistów.