Jaką instalację LPG wybrać?

Dobór odpowiedniej instalacji jest w głównej mierze uzależniony od typu silnika pojazdu, który chcemy zasilać autogazem.

Najprostszym typem instalacji jest instalacja gaźnikowa (I generacji) stosowana w autach z wtryskiem lub gaźnikiem, niewyposażonych w sondę lambda. Zaleta tego rozwiązania to prostota konstrukcji i niska cena.

Główna wada – brak możliwości elastycznej zmiany składu mieszanki paliwowej w zależności od trybu pracy silnika. Instalacje mieszalnikowe II generacji dzięki synchronizacji ze zlokalizowaną w układzie wydechowym sondą lambda pozwalają na automatyczną zmianę składu mieszanki, co znacząco poprawia parametry spalania. Systemy III i IV generacji przeznaczone są do silników z wielopunktowym wtryskiem paliwa.

Ich główną zaletą jest zachowanie parametrów silnika niemal identycznych, jak w przypadku spalania benzyny. Najnowocześniejsze instalacje V generacji, w odróżnieniu od dwóch ostatnich, wtryskują gaz do cylindra w formie ciekłej, co jeszcze bardziej podnosi wydajność systemu. Nasi doświadczeni pracownicy pomogą Państwu wybrać najwłaściwszą instalację autogazu.

Comments are closed.